• background
  Žltý Dom Terchová
  Vás
  VÍTA

  Akcia

   

  Image 4
  Image 5
 • bg
  Krásne prostredie a nádherná príroda
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
 • NAJLEPŠIA DOVOLENKA
  V TERCHOVEJ A V OKOLÍ
  Image 12
  Symbolický cintorín Vrátna
  2 hod
  Image 12
  Jánošíkove dni
  3 dni
  Image 12
  Túra na medzirozsutce
  Celý deň
  Image 12
  Jánošíkove diery
  4 hodiny

Žltý Dom Terchová Vitajte na našich stránkach

Vážení návštevníci

Ponúkame Vám ubytovanie v apartmánoch v Žltom dome v obci Terchová v nádhernej prírode národného parku Malá Fatra. Oblasť Terchovej a Vrátnej doliny ponúka veľa kvalitných turistických trás, 72 km cykloturistických trás, v zimnom období skvelú lyžovačku.

Ubytovanie je v samostatných izbách s kuchynským kútom, kúpeľňou a WC, plochý TV. K dispozícii je aj spoločenská miestnosť s TV-SAT, DVD.

Veríme, že našou ponukou služieb uspokojíme každého hosťa počas celého roka, aby u nás našiel príjemné prostredie pre strávenie dovolenky alebo víkendu v nádhernom prostredí Malej Fatry.

Terchová

Krajina pod majestátnym Mníchom, opradená mnohými tajomnými legendami a mýtmi. Ich zásluhou sa o nej podarilo v priebehu rokov vytvoriť dojem kúska nášho sveta, kde majú magické tajomstvá zelenú. Skutočnosť je však, ako sa to v podobných prípadoch stáva, prozaickejšia. Rovnako tak korene pátrania po oných legendách, či mýtoch.

O podstatnú časť mytologického chápania Terchovej sa "postaral" miestny rodák, "zbojnícky kapitán hôrnych chlapcov", Juraj Jánošík. Práve o jeho neuveriteľných kúskoch, či skôr kusoch, sa šírili legendy, z ktorých väčšina bola dávaná do bezprostrednej súvislosti so zbojníkovým rodiskom.

Vrátna

Vrátna dolina sa nachádza 3 km od obce Terchová a je považovaná za najkrajšiu dolinu Malej Fatry. Je to jedno z najvýznamnejších turistických a lyžiarskych stredísk na Slovensku a ponúka široké možnosti aktívneho odpočinku v lete i v zime.

Vo Vrátnej doline sa nachádza jedno z najvýznamnejších a najmodernejšie vybavených lyžiarskych stredísk s umelo zasnežovanými lyžiarskymi svahmi, s vynikajúcimi podmienkami pre zjazdové lyžovanie, bežky, snowboarding i skialpinizmus. Bohaté možnosti sú tu i na pešiu turistiku a nájdete tu veľké množstvo turistických trás. Môžte sa vybrať na majestátne Rozsutce, Veľký Fatranský Kriváň alebo na zaujímavú turistiku do Jánošíkových dier. Hrebeňové túry Vám uľahčia lanovky do Snilovského sedla a na Grúň, ktoré Vás vyvezú do vyššej nadmorskej výšky. Dolina tiež ponúka ideálne podmienky na cykloturistiku a iné druhy športov.

Vo Vrátnej doline nájdete na malej ploche prakticky všetky krásy pohorí Slovenska na jednom mieste. Príroda tu vytvorila množstvo obrazov - nádherny úzky kaňon s kamennými reliéfmi, nájdete tu rovinu i pahorkatinu, bohaté lesy i rokliny, majestátne skalnaté končiare Malofatranských vrchov. V oblasti je veľké množstvo ubytovacích a občerstvovacích možností, služby tu fungujú na veľmi dobrej úrovni.

Bližšie info www.vratna.sk.

Malá Fatra

Národný park Malá Fatra se nachádza na severozápade Slovenska, na území okresov Žilina, Martin Dolný Kubín a Prievidza. Vyznačuje sa pestrými geologickými, klimatickými a povrchovými pomermi /kaňony, tiesňavy, priepasti, bralné hrebene/, jedinečnými krasovými jaskynnými útvarmi, zriedkavými druhmi flóry a fauny, hoľami a súvislými lesnými porastami s čistými potokmi.

Malá Fatra sa delí na Kriváňsku Malú Fatru (je na severovýchod od rieky Váh - Suchý, Malý a Veľký Fatranský Kriváň, Rozsutce, Chleb) a na Lúčanskú Malú Fatru (na juhozápad od rieky Váh - Minčol, Kľak). Jej najvyšším vrcholom je Veľký Fatranský Kriváň /1.709m/. V oblasti Malej Fatry je mnoho vodných prameňov a vodopádov - z nich najväčší je Šútovský vodopád s výškou 38 m. Žije tu vyše 30 druhov cicavcov, 118 druhov vtákov a vyše 1000 druhov hmyzu.

Zahŕňa štátne prírodné rezervácie: Rozsutec, Chleb, Tiesňavy, Kľačianska Magura, Starý hrad, Krivé, Hrádok, Hajasová, Šrámková, Šútovská dolina, Šíp, Minčol, Paráč, Sokolec, Veľká Bránica, Príbor, Suchý.

Chránené prírodné výtvory: Kryštáľová jaskyňa, Bôriková mláka, Domašínsky meander, Šútovská epigenéza.

Vrcholy : Veľký Fatranský Kriváň, Malý Fatranský Kriváň, Veľký Rozsutec, Malý Rozsutec, Poludňový Grúň, Grúň, Chleb, Suchý, Minčol, Veľká Lúka, Kľak.

Prístup do Malej Fatry : Čičmany, Rajecká Lesná, Strečno, Vrútky, Martin, Varín, Terchová, Šútovo, Párnica, Zázrivá.

Turistické trasy - môžte si zvoliť akékoľvek kombinácie turistík a odkiaľkoľvek - Malá Fatra ponúka skutočne obrovské množstvo možností a nemôže byť pre Vás problém vybrať si niečo presne na Vašu mieru. Medzi najlepšie východiskové body na turistiku v Malej Fatre by som zaradil určite Vrátnu dolinu, Štefanovú, Terchovú, Strečno alebo Varín.

Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice patria medzi najpríťažlivejšie a najznámejšie slovenské kúpele. Sú perlou uprostred venca zdravých ihličnatých lesov.

Na východe ich lemuje panoráma mohutného hrebeňa Malej Fatry. Na západe priamo nad areálom kúpeľov sa týčia dolomitické vápence Strážovských vrchov, ktoré vytvárajú bizardné skalné útvary.

Žriedla termálnych prameňov typu akratoteriem majú vďaka 38°C teplej vode vynikajúce liečivé účinky. Kúpele sú vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi. O pacientov sa stará kvalifikovaný tím odborných lekárov a zdravotného personálu.

Ubytovanie, stravovanie, organizácia pobytu, pohybové aktivity, relaxácia, kultúrne programy a oddych, všetko je plne v súlade s liečebným režimom pacientov i hostí. Aktívny oddych, regenerácia pohybových schopností, rekondičné cvičenia, majú vhodné podmienky v rekreačných a športových zariadeniach priamo v kúpeľnom areáli. Blízke okolie kúpeľov je ako stvorené na vychádzky, turistické výlety.

Kúpele Rajecké Teplice navyše nie sú ďaleko od najatraktívnejšich turistických a pamiatkových regiónov Slovenska. Autokarové zájazdy sú spestrením programu pacientov a hostí, obohatením ich zážitkov z liečebného či rekreačného pobytu.

Sledujte nás na:

Objednajte si pobyt už Dnes

Krásne prostredie | Plné vybavenie | Satelit | Letné zľavy

× close

Themer color options